Wyniki XX edycji Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”

 

W dniu 5 maja 2021 r. odbył się finał wojewódzki  Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs adresowany był do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami obejmującymi wiedzę ogólną z zakresu biologii i geografii, ze  szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z tegorocznym hasłem konkursu „Zbiorowiska leśne w parkach krajobrazowych”, odpowiadali na pytania na temat parków krajobrazowych województwa śląskiego oraz rozpoznawali gatunki fauny i flory przedstawione na fotografiach. Każdy uczestnik konkursu mógł  zdobyć maksymalnie 65 punktów (cała drużyna – 195 punktów).

 I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach w składzie: Marzena Łukasik, Natalia Gradzik, Natalia Kita. Drużyna zdobyła łącznie  183 punkty. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywała Pani Aneta Grabowska.

II miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 2 w Kozach w składzie: Tomasz Waluś, Wiktoria Rasała, Bartosz Byrski. Drużyna zdobyła łącznie 176,5 pkt. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywała Pani Anna Kózka-Filarska.

III miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koniakowie w składzie: Jakub Marekwica, Karol Rabin, Jakub Czepczor. Drużyna zdobyła  łącznie 174,5 pkt. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywała Pani Renata Haratyk.

Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny w składzie

Dominik Grzegorzek, Bartłomiej Tokarczyk, Dominik Szyjewski ze Szkoły Podstawowej w Milówce – 161 pkt. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywała Pani Bożena Zawada.

Amelia Kompała, Zofia Kurek, Renata Stellmach z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ciasnej – 149 pkt. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywała Pani Anna Kozielska.

Oliwia Gajda, Amelia Siodmok, Antonina Misztela ze Szkoły Podstawowej w Rudach – 140 pkt. Uczniów
do udziału w konkursie przygotowywała Pani Bożena Giemza.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Kroczycach będzie reprezentowała województwo śląskie w finale ogólnopolskim.

Uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Jednocześnie składamy gorące podziękowania nauczycielom, którzy aktywnie pomagali nam w przeprowadzeniu tegorocznej edycji konkursu.