Aktualności

23 października o godz. 19:00 w kinie Janosik w Żywcu, podczas Festiwalu Filmów Górskich „Adrenalinium”, odbyła się gala wręczenia nagród w IV edycji konkursu fotograficznego "Magia Beskidów - źródła, potoki, rzeki, jeziora”.

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział w Żywcu oraz Żywiecki Klub Fotograficzny PTTK w Oddziale Babiogórski PTTK w Żywcu z przyjemnością informują, iż laureatami Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Magia Beskidów- źródła, potoki, rzeki i jeziora” zostali:

15 października odbył się III Spacer Przyrodniczy pn. „Jesień w Beskidzkich Parkach Krajobrazowych”. Tym razem odwiedziliśmy Park Krajobrazowy Beskidu Małego podziwiając jego piękne krajobrazy w jesiennych barwach. Trasa spaceru zaprowadziła nas do baszty skalnej zwanej Zbójnickim oknem –wychodni objętej ochroną pomnikową, przeszliśmy przez piękny rezerwat przyrody „Madohora” oraz w rejon niezwykle urokliwej Polany Gibasy.

Dzień Krajobrazu 17.10.2021

Serdecznie zapraszamy na bezpłatne zajęcia z okazji  DNIA KRAJOBRAZU, organizowane przez Ośrodek Edukacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Będzinie.