W ramach Ogólnopolskiej Akcji „Łączą nas ptaki” w Ośrodku Edukacyjnym ZPKWŚ w Żywcu odbyły się warsztaty plastyczne połączone z odsłuchem głosów ptaków oraz prezentacją nt. migracji rzadkich gatunków ptaków.
Przedszkolaki z Przedszkola nr 13 w Żywcu wykonały wspólnie wspaniałą, dużą pracę plastyczną przedstawiającą ptaki tj. batalion, słonka, czajka, kszyk, kuklik wielki, rycyk i in., miały możliwość zapoznania się z głosami ww. ptaków oraz dowiedziały się jakie niebezpieczeństwa czyhają na rzadkie u nas ptaki w trakcie ich migracji na zachód Europy. Praca plastyczna jaką wykonały przedszkolaki zostanie przekazana Organizatorowi Ogólnopolskiemu, który wraz pracami z innych placówek prześle je do zaprzyjaźnionych szkół i przedszkoli we Francji.

Ogólnopolska Akcja „Łączą nas ptaki” ma na celu zwrócenie uwagi na zagrożenia i niebezpieczeństwa pojawiające się podczas migracji ptaków m.in. z Polski na zimowiska w zachodniej części Europy. Mimo ciągłego spadku liczebności ptasich populacji w Europie, na wybrzeżu Atlantyku we Francji ginie rocznie ponad 17 milionów ptaków, w tym migrujące przed zimą z Polski rzadkie u nas gatunki.

DSCN7499

DSCN7506

DSCN7515

DSCN7518

DSCN7519

DSCN7525