W dniach 23 i 26 marca 2018 r. Ośrodek Edukacyjny ZPKWŚ w Żywcu uczestniczył po raz pierwszy w ogólnopolskim wydarzeniu „Nocy sów” propagującym wiedzę nt. występujących w naszym kraju sów, ich biologii oraz pojawiających się dla tego gatunku zagrożeniach.

W piątkowy wieczór 23 marca osoby dorosłe i młodzież miały okazję wysłuchać prezentacji nt. potencjalnych siedlisk puchacza na obszarze Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego, charakterystyki gatunków sów występujących w Beskidach, ich biologii oraz wielu ciekawostek z życia sów. Uczestnicy spotkania zapoznali się również z głosami sów występujących w Beskidach oraz obejrzeli film pt. „Sowy Polski”. W przerwie pomiędzy kolejnymi punktami programu wszyscy z zaangażowaniem układali przygotowane specjalnie na to spotkanie puzzle. Zwieńczeniem spotkania był przeprowadzony na zewnątrz pokaz metody wabienia sów.

„Noc sów” dla przedszkolaków odbyła się 26 marca i prócz prezentacji ciekawostek dotyczących sów oraz odsłuchu ich głosów dzieciaki wykonywały prace plastyczne oraz układały puzzle – oczywiście o tematyce związanej z sowami. Podsumowaniem spotkania było wykonanie przez przedszkolaków własnego drzewa sów.

W spotkaniu uczestniczyło 31 osób.

01

02

03

07

09

10

11

13

14