W okresie 5-19 października 2017r. przeprowadzono w Ośrodku Edukacyjnym ZPKWŚ w Będzinie zajęcia okazjonalne odbywające się w ramach obchodów "Święta drzewa".

W zajęciach o charakterze warsztatowo - plenerowym uczestniczyło łącznie 66 uczniów szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego.

Podczas zajęć uczniowie zapoznali sie z charakterystyką rodzimych gatunków drzew z uwzględnieniem wymagań ekologicznych poszczególnych rodzin toksonomicznych, potencjalnych zagrożeń i prowadzonej ochrony.

W części warsztatowej, podczas rywalizacji grupowej o tytuł "Młodego Dendrologa", uczniowie mieli możliwość sprawdzenia swojej wiedzy na temat polskich drzew.

Zwieńczeniem warsztatów była dyskusja na temat znaczenia drzew w życiu człowieka, której wnioski zostały przedstawione w postaci indywidualnych infografik.

10 października 2017r. w ramach obchodów "Święta drzewa" i na zaproszenie Urzędu Miasta w Dąbrowie Górniczej, pracownicy Ośrodka Edukacyjnego ZPKWŚ w Będzinie przeprowadzili na terenie Urzędu Miasta, prelekcję i mini konkurs ekologiczny na temat drzew. W spotkaniu zorganizowanym w Urzędzie wzięło udział 136 uczniów szkół podstawowych i gimazjalnych. Najlepsi uczestnicy konkursu otrzymali nagrody książkowe ufundowane przez Urząd Miasta w Dąbrowie Górniczej i Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego. 

smog 2017 i święto drzewo 050

smog 2017 i święto drzewo 051