W dniach 15 i 16.02.2016r.  w Ośrodku Edukacyjnym ZPKWŚ w Żywcu oraz w Szkole Podstawowej Nr 1 w Żywcu przeprowadzono zajęcia edukacyjne dla młodzieży szkolnej w związku z trwającymi feriami zimowymi.

W czasie trwania zajęć uczniowie Szkoły Podstawowej Nr 1 w Żywcu oraz Szkoły Podstawowej Nr 9 w Żywcu, w trakcie prowadzonych pogadanek, zapoznali się z walorami przyrodniczymi i krajobrazowymi Żywieckiego Parku Krajobrazowego i Parku Krajobrazowego Beskidu Śląskiego oraz tradycjami i kulturą pasterską na obszarze Beskidów. Ponadto poznali metody prowadzenia wypasu na górskich halach i polanach oraz wytwarzane przez pasterzy produkty regionalne. Podsumowaniem zajęć a jednocześnie utrwaleniem zdobytej wiedzy było indywidualne wypełnianie przez uczestników kart pracy, a także wykonywanie prac plastycznych na przygotowanych wcześniej kolorowankach o tematyce pasterskiej. 

Dodatkowo w drugiej części zajęć uczniowie wzięli udział w konkursie "Ekologiczne koło fortuny", podczas którego rywalizujące ze sobą drużyny walczyły o miano najlepszych przyrodników i ekologów wśród uczestników zajęć. 

DSCN0361

DSCN0362

DSCN0369

DSCN0370

DSCN0375

DSCN0376

DSCN0379