19 października 2019 r. podczas Festiwalu Filmów Górskich „Adrenalinium” w Kinie Janosik w Żywcu odbyła się uroczystość wręczenia nagród laureatom kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Fotograficznego „Magia Beskidów-świat roślin”

organizowanego przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział w Żywcu oraz Żywiecki Klub Fotograficzny PTTK w Oddziale Babiogórskim PTTK w Żywcu, przy współpracy z Kinem „Janosik” w Żywcu. Nagrody w postaci statuetek, dyplomów pamiątkowych oraz upominków wręczali przedstawiciele ZPKWŚ O/Żywiec, Prezes Żywieckiego Klubu Fotograficznego PTTK a zarazem wiceprezes Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu oraz Kierownik Kina „Janosik” w Żywcu. Zgodnie z założeniami o zdobytym w Konkursie miejscu zaproszeni laureaci dowiedzieli się w momencie ogłaszania wyników oraz wręczania nagród.

Nagrody w konkursie przyznano w dwóch kategoriach wiekowych:

do 18 roku życia

I miejsce – Patryk Grabski

II miejsce – Tobiasz Janus

III miejsce - Weronika Kowol

Wyróżnienia – Wiktor Baron, Karolina Drabek, Katarzyna Drewniany

 

powyżej 18 roku życia

I miejsce ex aequo  – Krzysztof Haase i  Małgorzata Jurzykowska

III miejsce – Sebastian Nikiel

Wyróżnienia – Martyna Gaida, Wiesław Pasko, Karolina Witkowska-Wołowiec

 

Konkurs odbył się  pod patronatem:

Komisji Fotografii Krajoznawczej Zarządu Głównego PTTK

Centrum Fotografii Krajoznawczej PTTK w Łodzi

Oddziału Babiogórskiego PTTK w Żywcu

 

Laureatom Konkursu oraz wszystkim uczestnikom Organizatorzy serdecznie dziękują za udział jednocześnie zapraszając do uczestnictwa w kolejnej edycji Konkursu „Magia Beskidów” w przyszłym roku.

01

02

03

04

05

06