Na terenie Ośrodka Edukacyjnego ZPKWŚ w Kalinie w grudniu zostały przeprowadzone zajęcia z okazji Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia. Uczestnikami zajęć byli uczniowie szkół podstawowych oraz przedszkolaki m.in. z  Węglowic, Sadowa i Olszyny. W tegorocznych zajęciach uczestniczyło łącznie 169 osób.

Na początku zajęć dzieci wysłuchały pogadanki dotyczącej dokarmiania zwierząt w okresie zimowym. Następnie omówiono tradycje świąteczne związane z Mikołajem i Świętami Bożego Narodzenia. Po wysłuchaniu prezentacji przeprowadzone zostały zajęcia plastyczne, podczas których młodsze dzieci wykonywały choinki z papieru oraz malowały figurki gipsowe o tematyce świątecznej, a starsze wykonały mikołaja z orgiami. Swoje prace dzieci mogły zabrać ze sobą do domu na pamiątkę. Przedszkolaki z Przedszkola w Lublińcu zrobiły papierowy łańcuch, który udekorował choinkę w OE w Kalinie, a starsze dzieci wykonały kolorowe bombki z papieru, które powiesiły na choince.

Zajęcia plastyczne były dobrą okazją do integracji dzieci poza szkolną ławką, a całe spotkanie odbyło się w przyjemnej i ciepłej świątecznej atmosferze. Podsumowaniem każdego ze spotkań było wspólne zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej znajdującej się w Ośrodku Edukacyjnym ZPKWŚ w Kalinie.

Dziękujemy wszystkim za udział i zapraszamy ponownie.

DSCN2506

DSCN2519

IMG 3643