W maju 2018 r. Ośrodek Edukacyjny ZPKWŚ w Żywcu zorganizował i przeprowadził zajęcia z okazji „Międzynarodowego Dnia Roślin”, w których uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej im. K. Wyszyńskiego w Żywcu, Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Żywcu, Szkoły Podstawowej nr 3 w Żywcu oraz Szkoły Podstawowej w Radziechowach.

W części stacjonarnej uczniowie zapoznali się z wieloma ciekawostkami nt. lasu, m.in. jak długo żyją drzewa, ile waży hektar lasu, ile ziaren jest w kilogramie nasion, jak wygląda lesistość Polski na przełomie wieków, a także poznali warstwową budowę lasu wraz z omówieniem głównych gatunków drzew i krzewów występujących w poszczególnych warstwach.
W części terenowej zajęcia odbywały się w rejonie góry Grojec w Żywcu, gdzie uczestnicy zajęć nabywali umiejętności rozpoznawania pospolitych gatunków drzew i krzewów tj. modrzew, dąb, sosna, leszczyna, głóg, kalina i in. Ponadto przy użyciu kart z odwzorowanymi fragmentami roślin próbowano rozpoznać gatunki roślin występujące na trasie przejścia tj. szałwia, jaskier, kozibród, babka, przytulia, sparceta i wiele innych.

W zajęciach uczestniczyło łącznie 178 osób.

DSCN5023

DSCN5025

DSCN5026

DSCN5032

DSCN5038

DSCN5040

DSCN4911

DSCN4913

DSCN4919

DSCN4933