Ośrodek Edukacyjny Zespołu Parków Krajobrazowych w Kalinie w terminie od 30.01 do 09.02. 2018 r. przeprowadził cykl zajęć z okazji ferii zimowych. 

Zajęcia odbyły się w formie stacjonarnej
w Ośrodku, w których uczestniczyli uczniowie ze szkoły podstawowej w Strzebiniu, Łojkach, Radni Komisji Rolnictwa, Leśnictwa i Ochrony Środowiska Powiatu Częstochowskiego oraz podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Nakle Śląskim. Przeprowadzone zostały także zajęcia w Ośrodku wypoczynkowym Caritas Diecezji Gliwickiej w Turzy, gdzie pracownik Ośrodka Edukacyjnego w Kalinie poprowadził spotkanie oraz wygłosił prelekcję dla uczestników zimowego wypoczynku. Łącznie w zajęciach uczestniczyły 83 osoby. W trakcie zajęć poruszone zostały zagadnienia związane z zanieczyszczeniem powietrza, każdy uczestnik wykonał kartę pracy adekwatną do omawianego tematu. W trakcie zajęć uczestnicy mieli możliwość wykonania prac plastycznych z wykorzystaniem figurek gipsowych przygotowanych wcześniej przez pracowników Ośrodka w Kalinie. Zwieńczeniem każdego spotkania było wspólne zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej znajdującej się w Ośrodku.

Zajęcia odbyły się w bardzo miłej i spokojnej atmosferze ferii zimowych, dziękujemy za wspólnie spędzony czas oraz mamy nadzieję na ponowne spotkanie w przyszłym roku. DSCN2283DSC 0563