W dniu 18 grudnia 2017 roku w Ośrodku Edukacyjnym ZPKWŚ w Będzinie odbyło się spotkanie integracyjno - informacyjne skierowane do nauczieli z terenu województwa śląskiego. 
Na przesłane do szkół zaproszenie odpowiedziało 11 nauczycieli z terenu Będzina, Dąbrowy Górniczej i Czeladzi zainteresowanych wymianą doświadczeń i informacji związanych z edukacją ekologiczną.

Wapólne, przedświąteczne spotkanie stanowiło doskonałą okazję zarówno do zaprezentowania najciekawszych tematów zajęć realizowanych przez OE ZPKWŚ w Będzinie, jak i do poznania zapotrzebowania środowiska nauczycieli na nowatorskie formy edukacji ekologicznej.
Podczas zajęć przeprowadzono również prezentację ciekawych form ćwiczeń  warsztatowych w oparciu o metodę Quillingu, która z powodzeniem stosowana jest na zajęciach w Będzińskim Ośrodku Edukacyjnym ZPKWŚ.

Wspólne rozmowy i wymiana doświadczeń stanowiły ciekawą inspirację do powstania kolejnych pomysłów na tematy zajęć, które będą w przyszłości realizowane przez Ośrodek Edukacyjny ZPKWŚ w Będzinie. 

DSCN6240

DSCN6241

DSCN6242