Dnia 12 lipca w ramach wakacji letnich pracownicy Ośrodka Edukacyjnego Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego w Kalinie,

na czele z Panią Kierownik Krystyną Bartochą, przeprowadzili zajęcia dla przedszkolaków w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Kochcicach. Zajęcia odbyły się pod hasłem "Rozpoznajemy ślady i tropy zwierząt". Podczas spotkania zaprezentawana została kolorowa prezentacja, w trakcie której dzieciom przekazano podstawowe informacje dotyczące Parku Krajobrazowego "Lasy nad Górną Liswartą" oraz przybliżono tematykę śladów i tropów, jakie pozostawiają zwierzęta w lesie. Po zakończonej prezentacji był czas na wspólną zabawę, w trakcie której przedszkolaki miały możliwość praktycznego wykorzystania przekazanej wiedzy poprzez rozpoznawanie śladów zwierząt, jakie przywieźli ze sobą pracownicy Ośrodka. Najmłodsi uczestnicy spotkania dowiedzieli się również, jak nalezy zachowywać się w lesie, a także więli udzuiał w konkursie "leśnych zagadek". Na zakończenie zajęć dzieci wykonały specjalnie przygotowaną dla nich kolorowankę.

Ośrodek Edukacyjny ZPKWS w Kalinie w ramach wakacji letnich przeprowadza cykl bezpłatnych spotkań dla zainteresowanych grup, wszelkie szczegółowe informacje dostępne są na stronie internetowej www.zpk.com.pl oraz w Oddziale Biura ZPKWŚ w Kalinie.

Zajęcia wakacyjne fot. A.Krawczyk

Fot. 1 . zajęcia wakacyjne (Fot. A. Krawczyk)

Zajęcia wakacyjne 2. fot. A.Krawczyk

Fot. 2. Zajęcia wakacyjne (Fot. A. Krawczyk)