W dniach 06, 07 i 15.12.2016 r. Ośrodek Edukacyjny ZPKWŚ w Żywcu zorganizował i przeprowadził zajęcia z okazji Mikołaja i Świąt Bożego Narodzenia dla uczniów Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żywcu, Szkoły Podstawowej nr 9 w Żywcu oraz Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Przyjaciół Szkół Katolickich w Rychwałdku

Tegoroczne zajęcia podzielone były na dwie tematyczne części. W pierwszej uczestnicy zapoznali się z zasadami prawidłowego dokarmiania ptaków w okresie zimowym oraz dowiedzieli się jakie negatywne skutki może przynieść źle prowadzone dokarmianie. Uzyskali informację jaką karmę należy stosować w trakcie dokarmiania, jaka nie jest wskazana i może ptakom zaszkodzić, jaką karmę preferują wybrane gatunki ptaków, gdzie ustawić karmnik był on miejscem bezpiecznym dla ptaków oraz jak samemu zbudować karmnik z wykorzystaniem prostych materiałów. Ponadto uczestnicy zajęć zbudowali własne, ozdobne karmniki z wykorzystaniem tektury, ziaren oraz innych elementów zdobiących.

Część druga zajęć obejmowała prezentację o tematyce związanej z charakterystycznymi gatunkami ssaków, które występują na obszarze Beskidzkich Parków Krajobrazowych tj. wilki, lisy, rysie, borsuki, jelenie, sarny, dziki i in., wzbogaconą o krótkie filmy z ww. gatunkami. Uczestnicy zajęć mieli również okazję samodzielnie, dzięki specjalnym formom, rozpoznać oraz wykonać odcisk tropów wybranych gatunków zwierząt.

            W zajęciach uczestniczyły łącznie 82 osoby

DSCN1093

DSCN1094

DSCN1095

DSCN1102

DSCN1104

DSCN1384

DSCN1387

DSCN1389

DSCN1390

DSCN1392