Mamy przyjemność poinformować, iż nominowana przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Pani Gabriela Kaczyńska, wraz z córką Mają, została laureatem konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach p.n. Zielone Czeki 2022.

 

Zielone Czeki to specjalne wyróżnienia konkursu organizowanego przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach. Nagrody w konkursie przyznawane są za działania/zadania związane z ochroną środowiska w czterech kategoriach: Ekologiczna osobowość roku, Gmina przyjazna dla czystego powietrza, Inwestycja proekologiczna roku, Programy i akcje na rzecz ochrony przyrody oraz edukacji ekologicznej. 

Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego, wzorem lat ubiegłych, aktywnie uczestniczył w konkursie, poprzez wnioskowanie o przyznanie nagród dla wyróżniających się osób. W tym roku nominowaliśmy Panią Gabrielę Kaczyńską wraz z córką Mają, które zostały docenione przez kapitułę i uhonorowane tytułem „Ekologiczna osobowość roku”.  Wyróżnione Panie wspólnie prowadzą audycję „Eko-ranek” w Radio Katowice, która jest emitowana od blisko 9 lat, a głównym odbiorcą są dzieci. Udział w niej biorą naukowcy, eksperci i popularyzatorzy nauki. To jedyny program radiowy w Polsce, w którym oprócz ekspertów, uczestniczą również dzieci. Wspólnie zastanawiają się nad danym zagadnieniem, które jest potem dokładnie omawiane i analizowane.

Audycję od samego początku prowadzi Pani Gabriela z córką, dziś 12-letnią już Mają, która przez te kilka lat zyskała nieprawdopodobną sympatię wśród słuchaczy Radia Katowice. Maja stała się dla nich inspiracją do zgłębiania wiedzy przyrodniczej, co widać podczas spotkań w terenie. Maja wielokrotnie zachęcana jest przez środowiska naukowe do podejmowania nowych radiowych, przyrodniczych wyzwań. Poza tym poszczególne odcinki audycji wykorzystywane są w szkołach i przedszkolach, jako materiał dydaktyczny.

Serdecznie gratulujemy!

@WFOŚiGW Katowice

@Gabriela Kaczyńska

Ekoranek

eko ranek

Eko Ranek 2022

Eko ranek Maja

Eko ranek w czasach pandemii

Gabriela Kaczyńska

Kaczyńska

Zdjęcie z gali wręczenia nagród źródło WFOSiGW Katowice facebook