24 marca 2022 r. odbył się finał wojewódzki  XXI edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

Konkurs adresowany był do uczniów klas VI-VIII szkół podstawowych z terenu województwa śląskiego. Uczestnicy konkursu zmagali się z zadaniami obejmującymi wiedzę ogólną z zakresu biologii i geografii, ze  szczególnym uwzględnieniem zagadnień związanych z tegorocznym hasłem konkursu „O wodzie w przyrodzie”, odpowiadali na pytania na temat parków krajobrazowych województwa śląskiego oraz rozpoznawali gatunki fauny i flory przedstawione na fotografiach.

 I miejsce zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dzwono - Sierbowicach w składzie: Jagoda Szota, Klaudia Banach, Oliwia Banach. Uczennice do udziału w konkursie przygotowywała Pani Magdalena Dachowska.

II miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Sierakowie Śląskim w składzie: Roksana Francik. Nadina Klein, Natalia Kontny. Uczennice do udziału w konkursie przygotowywała Pani Anna Kozielska.

III miejsce zdobyła drużyna z Zespołu Szkół w Bujakowie w składzie: Adrianna Sohlich, Franciszek Haluch, Bartłomiej Szemla. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywała Pani Ewa Herma.

Na kolejnych miejscach uplasowały się drużyny w składzie

Klaudia Bury, Jakub Czepczor, Filip Polok ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Koniakowie.  Uczniów do udziału w konkursie przygotowywała Pani Renata Haratyk.

Agata Jojko, Wiktor Sałapa, Kamil Pszczółka z Zespołu Szkolno - Przedszkolnego
w Lyskach
. Uczniów do udziału w konkursie przygotowywała Pani Stanisława Gryt.

Maja Frąc, Julia Tyc, Julia Szlagor z Zespołu Szkolno – Przedszkolnego w Świnnej. Uczennice do udziału w konkursie przygotowywała Pani Dorota Juszczak.

Drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dzwono - Sierbowicach będzie reprezentowała województwo śląskie w finale ogólnopolskim.

Uczestnikom konkursu gratulujemy i zapraszamy do udziału w kolejnych edycjach.

Jednocześnie składamy gorące podziękowania nauczycielom, którzy aktywnie pomagali nam w przeprowadzeniu tegorocznej edycji konkursu

IMG 20220324 130058

IMG 20220324 130102

IMG 20220324 130328

IMG 20220324 130620