11 marca w Ośrodku Edukacyjno – Naukowym w Smoleniu odbyła się po raz pierwszy ”Noc Sów”.

Wydarzenie organizowane wspólnie z Zespołem Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego cieszyło się sporym zainteresowaniem. Już na kilka dni wcześniej lista uczestników była zapełniona ponad setką gości z kraju i z zagranicy. Uczestników na wstępie podzielono na dwie grupy. Dla najmłodszych miłośników przyrody zorganizowano zajęcia plastyczne oraz wykład przybliżający wiele ciekawostek z życia tych pięknych i tajemniczych ptaków. Po zajęciach w budynku głównym, zorganizowano spacer z przystankiem wśród pobliskich skał, gdzie po zgaszeniu latarek, ku radości wszystkich zebranych udało się usłyszeć odgłosy puszczyka. W tym samym czasie dorośli po wykładzie odbyli nieco dłuższy spacer po którym, wszyscy powrócili na teren ośrodka gdzie obie grupy zebrały się na wspólnym spotkaniu przy ognisku.

Podczas wydarzenia gościliśmy ekipę Radia Katowice, dzięki temu już wkrótce na antenie w audycji „Ekoranek” będzie można usłyszeć relację z I Nocy Sów w Smoleniu.

Dziękujemy koleżankom z Zespołu Parków Krajobrazowych Województwa Małopolskiego za pomoc i zaangażowanie w organizacji wydarzenia.  

Za rok widzimy się na II Nocy Sów w Smoleniu!

#zpkwssmolen

 01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

Fot. T. Grimm, M. Piątkowska, P. Kokoszka