W pierwszym tygodniu czerwca w OE w Kalinie odbyły się zajęcia w ramach Dnia Dziecka. Uczestniczyły w nich 2 grupy, łącznie 47 osób.

Każda z grup poznała bliżej Park Krajobrazowy „Lasy nad Górną Liswartą” i dowiedziała się, jakie inne formy ochrony przyrody występują na naszym terenie.

Przedszkolaki z Herb, które przyjechały do OE w Kalinie brały udział w mini festynie. Dzieci pokonywały tor przeszkód, grały w grę edukacyjną, gromadziły rośliny do swojego mini zielnika, a także malowały figurki gipsowe przedstawiające zwierzęta leśne. Podsumowaniem spotkania było wspólne zwiedzanie ekspozycji przyrodniczej znajdującej się w OE w Kalinie.

Dla dzieci ze szkoły podstawowej w Koszęcinie zajęcia zostały zorganizowane w szkole. Uczestnicy wypełniali karty pracy związane z Parkiem Krajobrazowym „Lasy nad Górną Liswartą”. Każdy uczeń wykonał z papieru lisa – mieszkańca naszych lasów.

Zajęcia odbyły się w miłej i wesołej atmosferze, której towarzyszyły gry i zabawy przyrodnicze, będące jednocześnie ciekawą formą edukacyjną. Wszystkim uczestnikom dziękujemy za udział i zapraszamy na zajęcia w przyszłym roku.

DSCN2731

DSCN2734

20190604 101936

20190604 102025