W sobotę 28 maja odbył się II Plener Fotograficzny „Przyroda i krajobraz Żywieckiego Parku Krajobrazowego”, zorganizowany przez Zespół Parków Krajobrazowych Województwa Śląskiego Oddział w Żywcu, Żywiecki Klub Fotograficzny PTTK i Klub Górski PTTK „ZDOBYWCY”. Tegoroczny plener odbył się w pięknej scenerii Hali Krawcula na wysokości ok. 1040-1060 m n.p.m.

Licznie zgromadzona grupa pasjonatów przyrody oraz fotografii miała okazję zapoznać się z wysokimi walorami przyrodniczymi obszarów torfowiskowych jakie spotkać można w obrębie hali, obszarami związanymi gospodarką pasterską, a także niebanalnymi widokami, które pojawiały się w wielu miejscach na trasie naszego przejścia. Ponadto gościem specjalnym pleneru był dr hab. Prof. UŚ Zbigniew Wilczek, który omówił tematykę związaną z siedliskami jakie występują w tej części Żywieckiego Parku Krajobrazowego oraz roślinnością pojawiającą się  na trasie przejścia. Całość pleneru zakończyło uroczyste, wspólne ognisko w pobliżu Bacówki PTTK na Hali Krawcula.

Organizatorzy dziękują wszystkim uczestnikom za udział w plenerze, znakomitą atmosferę jaka panowała podczas całego dnia oraz zapraszają do uczestnictwa w kolejnym plenerze popularyzującym przyrodę Żywieckiego Parku Krajobrazowego.

01

02

03

04

05

06

07

08

09

10

11

12

13

14

15

16

17

18