W dniach 2,8 oraz 13 luty 2018r. Oddział ZPKWŚ w Smoleniu zorganizował zajęcia dla dzieci i młodzieży z okazji ferii zimowych.
Odbiorcami tegorocznych zajęć byli podopieczni Zakładu Poprawczego i Schroniska dla Nieletnich w Zawierciu, uczniowie Szkoły Podstawowej w Łobzowie oraz przedszkolaki z Przedszkola Publicznego w Kąpielach Wielkich o łącznej liczbie 80 osób.

Ze względu na zróżnicowany poziom wiekowy uczestników przygotowane zadania edukacyjne miały różnorodną tematykę oraz charakter. Podczas zajęć w grupie przedszkolnej wykorzystana została prezentacja dotycząca sposobów dokarmiania ptaków i innych zwierząt zimą. Dzieci rozpoznawały ptaki zimujące w naszym kraju, jak i te które od nas odlatują. Kreatywność oraz zdolności manualne uczestników zostały wykorzystane podczas warsztatów edukacyjnych, podczas których dzieci tworzyły ołówkowe bałwanki.

Zajęcia dla starszej grupy uczestników przeprowadzone zostały na ścieżce edukacyjnej po Dolinie Wodącej, gdzie zostały omówione gatunki zwierząt występujące na terenie województwa śląskiego. Podczas zajęć poruszony został również temat smogu, jego wpływu na nasze zdrowie oaz otaczające nas środowisko.DSCN0240

DSCN0242

DSCN0245

DSCN0248

DSCN0249

DSCN0250