W dniach 17 i 27.01.2016 r. Ośrodek Edukacyjny ZPKWŚ w Żywcu zorganizował zajęcia w czasie trwania ferii zimowych dla uczestników Zimowiska Hufca Ziemi Zawierciańskiej w Soblówce oraz uczniów Szkoły Podstawowej nr 9 w Żywcu.

W czasie trwania zajęć uczestnicy zapoznali się walorami przyrodniczym i krajobrazowymi Żywieckiego PK, PK Beskidu Śląskiego i PK Beskidu Małego, formami ochrony przyrody na obszarze ww. parków wraz z przykładowymi obiektami, a także uzyskali informację jak dotrzeć do zaprezentowanych podczas prezentacji miejsc. Ponadto poruszono ogólnie tematykę związaną z tradycjami, obrzędami i kulturą pasterską na obszarze Beskidów, metodami prowadzenia wypasu na górskich halach i polanach oraz wytwarzanych przez pasterzy produktów regionalnych.

Dodatkowo uczniowie Szkoły Podstawowej nr 9 w Żywcu, podzieleni na 4 grupy, uczestniczyli w tworzeniu wspólnego plakatu prezentującego różne typy krajobrazu (leśny, wodny, łąkowy, miejski) wraz z występującymi zwierzętami, a w przypadku krajobrazu miejskiego zagrożeniami.

W zajęciach uczestniczyło 61 osób.

DSCN1574

DSCN1575

DSCN1577

DSCN1579

DSCN1580

IMG_4968

IMG_4972